Podsumowaniem naszych wakacyjnych wypraw była kilkudniowa wycieczka do Kudowy – Zdróju i Pragi. Mieliśmy okazję zwiedzić przepiękne miasto jakim jest Kudowa – Zdrój wraz z jego wszelkimi atrakcjami. Odwiedziliśmy pijalnię wód w Parku Zdrojowym, Kaplicę Czaszek i Ruchomą Szopkę w Czermnej. Byliśmy na Szlaku Ginących Zawodów. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Pragi. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni pięknem miasta, jego architekturą, a także zabytkami. W drodze powrotnej byliśmy w Dusznikach Zdroju gdzie zobaczyliśmy Dworek Chopina i Kolorową Fontannę. W Kłodzku obejrzeliśmy park miniatur z zabytkami z całego świata. Wycieczka ta zostanie na długo w naszej pamięci.
Miesięczne archiwum: Wrzesień 2016
Lekcja edukacyjna w muzeum.
Dnia 09.09 wybraliśmy się na lekcję edukacyjną do naszego muzeum regionalnego. W tym dniu odbyło się też narodowe czytanie Quo Vadis. W muzeum dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy m.in. jak powstaje muzeum i jakie ma znaczenie. Zostaliśmy zaproszeni na cykl spotkań, których celem ma być bliższe poznanie tej tematyki. Ciekawym doświadczeniem było słuchanie fragmentów z Quo Vadis czytanych przez uczniów z pobliskich szkół.
Sport to zdrowie.
Dnia 08.09 wybraliśmy się do naszego pobliskiego parku na Nordic Walking oraz na siłownię. Siłownia wyposażona jest w nowy sprzęt wiec postanowiliśmy zmierzyć się z nią na świeżym powietrzu. Każdy z próbował swoich sił czy to na wioślarzu czy na innym sprzęcie. Stwierdziliśmy, że co jakiś czas będziemy korzystać z tego typu rzeczy tym bardziej, że postanowiliśmy wprowadzić sportowy tryb życia do naszej codzienności.
Wioska indjańska.
Dnia 07.09 byliśmy na kolejnej wycieczce. Tym razem pojechaliśmy do Ostaszowa do wioski indiańskiej. Mieliśmy tam okazję zobaczyć prawdziwe namioty indiańskie tzw. tipi oraz posłuchać ciekawych historii na temat koczowniczego życia dawnych Indian. Ciekawym punktem były zajęcia praktyczne jak strzelanie z łuku, a także łowienie rybek na haki czy karmienie bizonów. Wszystkie te atrakcje bardzo nam się podobały.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby- Wodospad Kamieńczyka.
Dnia 01.09 wybraliśmy się do Szklarskiej Poręby. Celem naszej wyprawy było zobaczenie słynnego Wodospadu Kamieńczyka, który znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Tym razem była to piesza wycieczka połączona że wspinaczką. Wszyscy uczestnicy Domu byli do niej dobrze przygotowani i odpowiednio zmotywowani. Warto było gdyż Wodospad zachwycił nas przepiękną kaskadą wody. Wróciliśmy zmęczeni, ale jakże zadowoleni.
Muzeum regionalne.
Dnia 01.09 wybraliśmy się do muzeum regionalnego w Chojnowie. Nasze odwiedziny związane były z tym, że chcieliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o mieście Chojnowie. Mieliśmy też okazję zobaczyć cenne eksponaty muzealne. Zwiedzanie umilił nam też pan przewodnik, który opowiadał o każdej ekspozycji. Było to dla nas wszystkich cenne doświadczenie.
Wąwóz myśliborski.
31 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę do Wąwozu Myśliborskiego do parku Krajobrazowego „Chełmy”. Tym razem wyruszyliśmy na szlak o dł 4,5 km, gdzie mogliśmy podziwiać florę i krajobraz Pogórza Kaczawskiego. Była to ścieżka dydaktyczna z oznaczeniami szklaku. Mogliśmy podziwiać malownicze skałki oraz korzystać ze specyficznego mikroklimatu. Wycieczka do Parku Krajobrazowego była bardzo udana tym bardziej,że spacerując mogliśmy oglądać niezwykłą przyrodę i cieszyć się wspólnie wrażeniami.
Wrocławskie zoo.
Dna 25.08 postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do wrocławskiego zoo. Tym razem chcieliśmy zwiedzić słynne Afrykarium do którego udało nam się dostać. Afrykarium bardzo nas zachwyciło, a szczególnie podwodny tunel wypełniony rozmaitymi gatunkami morskich stworzeń. Spacerując po zoo mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt i poobserwować ich zachowanie. Wyprawa do zoo wszystkim się podobała pomimo sierpniowych upałów.
Z wizytą w legnickiej palmiarni.
Dnia 24.08 wybraliśmy się do Legnicy. Odwiedziliśmy tam palmiarnię w której wiele się zmieniło od czasu ostatniego pobytu naszych uczestników. Palmiarnia wzbogaciła się o nowe zwierzęta oraz gatunki roślin. Wybraliśmy się także na spacer po legnickim parku, który zachwycił nas alejkami. Było nam wszystkim bardzo przyjemnie, stąd też wszyscy byliśmy zadowoleni z naszej wyprawy.
Wizyta w ogrodzie japońskim we Wrocławiu.
Korzystając z pięknej pogody i wakacyjnych dni postanowiliśmy wybrać się na spotkanie z przyrodą do ogrodu japońskiego we Wrocławiu. Ogród zachwycił nas przepiękną roślinnością, budowlami i swoją specyfiką. Mieliśmy okazję poznać wiele nowych roślin,których nie można spotkać w naszych ogrodach. Doświadczyliśmy wspaniałej przygody i nowych wrażeń.