Miesięczne archiwum: Kwiecień 2016

Gimnazjada wioślarska.

Dnia 27 kwietnia w Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie odbyła się „IV Gimnazajada wioślarska, czyli wiosłowanie na sucho”. Nasi uczestnicy domu także wzięli w niej udział. Nasz dom reprezentowali p. Ewa P., p. Piotr Cz, oraz Danuta B. Każdy z naszych uczestników otrzymał zasłużony medal za udział w zawodach. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Obraz 013 Obraz 020 Obraz 032 Obraz 046 Obraz 052

 

Światowy Dzień Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia, jego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród ludzi. Również i w naszym Domu nie obyło się bez echa tego dnia. Wszyscy zgromadziliśmy się w ogrodzie i prowadzaliśmy akcję zbierania patyków i innych zbędnych rzeczy. Nasze panie terapeutki przybliżyły nam też istotę tego dnia i dlaczego warto go obchodzić nie tylko od święta ale i na codzień. Dzięki temu wzrosła świadomość, że dbanie o naszą planetę jest takie istotne.

Obraz 001 Obraz 002 Obraz 006 Obraz 016 Obraz 021

Światowy Dzień Zdrowia.

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to dzień ustanowiony przez WHO, obchodzony corocznie w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu szczególną uwagę kierujemy na problemy zdrowotne oraz profilaktykę. Nasza pani pielęgniarka Grażyna H. wygłosiła krótką pogadankę na tematy związane z profilaktyką zdrowia i dbałością o siebie za co serdecznie dziękujemy.

Obraz 139 Obraz 140 Obraz 145 Obraz 152 Obraz 158

Wielkanoc

W naszym domu w marcu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. W uroczystości brali udział wszyscy uczestnicy domu wraz z całą kadrą terapeutyczną i administracyjną. Pani dyrektor Maria W. z tej okazji złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przekazała ciepłe słowa, które wszystkich napełniły nadzieją i otuchą. Atmosfera w tym dniu była podniosła i radosna oraz dała czas na chwilę refleksji i zadumy nad istotą Świąt Wielkanocnych.

 

Obraz 102 Obraz 105 Obraz 116 Obraz 117 Obraz 118

Turniej tenisa stołowego.

Dnia 17 marca w naszym Domu odbył się turniej tenisa stołowego. W turnieju brały udział WTZ z Chojnowa oraz Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Zawody były przeprowadzone w trzech kategoriach: panie, panowie i gra zespołowa. Nasi uczestnicy zajęli zaszczytne miejsca. W kategorii panie I miejsce zdobyła
p. Ewa P, II miejsce p. Danuta B. W kategorii panowie II miejsce zajął p. Waldemar B.,
III miejsce p. Ireneusz G. Wszystkim biorącym udział w zawodach dziękujemy za uczestnictwo i rywalizację.

Obraz 036 Obraz 057 Obraz 070 Obraz 071 Obraz 095

Dzień Kobiet

8 marca obchodziliśmy w naszym domu Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie wraz z terapeutkami przygotowali wszystkim paniom niespodziankę w postaci występu. Występ wszystkim bardzo się podobał, panie były radosne i zadowolone tym bardziej, że każda otrzymała upominek. Naszym Panom za pamięć  bardzo za to dziękujemy.

 

Obraz 011 Obraz 017 Obraz 021 Obraz 032 Obraz 040